1. Wentylatory nie startują – silnik się grzeje

Sprawdź bezpieczniki na akumulatorze. Jest to bezpiecznik 164 (30A lub 40A – w zależności od silnika) oraz 180 (30A). Jeżeli są dobre, to prawdopodobnie awarii uległ czujnik. Aby sprawdzić czy to on jest uszkodzony należy
wypiąć wtyczkę z tego czujnika temperatury płynu chłodniczego znajdującego się w chłodnicy i złączyć ze sobą pin 2 (czerwony) z pinem 1 (czerwono-biały). Wentylatory powinny ruszyć na pierwszym biegu. Jeżeli ruszyły oznacza, że czujnik należy wymienić. Jeżeli nadal stoją, wtedy należy podłączyć osobno wentylatory na ich kostkach podając masę na pin 3 (brązowo-czarny) i +12v na pin 1 (czerwono-czarny). Jeżeli wentylatory okażą się sprawne należy sprawdzić przewody. Jeżeli wentylatory posiadają 3 przewody na kostkach można sprawdzić czy ich drugi bieg jest sprawny podając na pin 3 masę, a na pin 2 +12V. Jeżeli ruszą oznacza, że są sprawne.

2. Wentylatory ruszają po przekręceniu stacyjki i nie zatrzymują się nawet po wyjęciu kluczyka – zimne auto – dopiero po odłączeniu akumulatora się zatrzymują.

W takiej sytuacji najczęściej okazuje się winny bezpiecznik
16 (10A) w skrzynce bezpieczników wewnątrz auta. Jeżeli jest on sprawny należy sprawdzić czy przewód przy sterowniku wentylatorów nie uległ uszkodzeniu lub też sam sterownik nie jest zepsuty.

3. Wentylatory działają 24/7, po odłączeniu i podłączeniu akumulatora startują od razu.

W takiej sytuacji odłącz czujnik w chłodnicy. Jeżeli wentylatory się zatrzymają należy go wymienić. Jeżeli nadal będą działać, to prawdopodobnie uszkodzeniu uległ czujnik ciśnienia klimatyzacji bądź sterownik wentylatorów. Jednak pamiętaj sprawdzić także kable pomiędzy wymienionymi modułami czy nie są uszkodzone.